Sukces Pani Anny Krzyżak

Nasza doktorantka, Pani Anna Krzyżak, zdobyła drugą nagrodę w konkursie Ma thèse en 180 secondes, edycja polska, organizowanego przez  Instytut Francuski w Polsce. Ogłoszenie wynikó można obejrzeć tutaj. Pani Krzyżak  będzie reprezentować naszą uczelnię w finale dla krajów Europy Środkowej.

Konkurs Mój doktorat w 180 sekund istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach. Jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy socjologię, wszystkie dziedziny mają tutaj swoje miejsce. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem.

Gratulujemy i trzymamy kciuki, jednocześnie zachęcając innych doktorantów i doktorantki do udziału w podobnych konkursach, które odbywwają się również w innych językach.