Rozwój zawodowy

Szkoła Doktorska zapewni Ci możliwość rozwoju umiejętności i kompetencji zawodowych, zarówno ogólnoakademickich, jak i specjalistycznych.

W ramach Szkoły Doktorskiej

Program Kształcenia Szkoły Doktorskiej umożliwia rozwój wielu umiejętności akademickich i kompetencji społecznych. Warto wiedzieć, że wiele z nich jest wysoce cenionych również przez pracodawców spoza Akademii.

Oprócz kursów specjalistycznych w ramach własnej dyscypliny, Program Kształcenia obejmuje m. in. następujące kursy ogólnoakademickie:

• Academic Writing and Publishing
  • Przygotowanie wniosku o grant badawczy
  • Nauczanie na poziomie szkolnictwa wyższego
  • Prezentacja i umiejętności komunikacyjne
  • Etyka zawodowa
  • Ochrona własności intelektualnej

Oferowane przez Szkołę kursy fakultatywne pozwalają nabyć dodatkowe umiejętności, takie jak Project Management czy wykorzystanie technologii cyfrowych w nauczaniu.

Ponadto Szkoła Doktorska organizuje szkoły letnie, podczas których możesz uczestniczyć w zajęciach takich jak:

• dobrostan i prężność psychiczna w pracy akademickiej
  • budowanie sieci zawodowych
  • tworzenie profilu zawodowego
  • społeczna odpowiedzialność nauki
  • myślenie twórcze
  • umiejętności lidera

Możliwości zewnętrzne

W Szkole Doktorskiej wspieramy wszelkie działania, które przysłużą się, Twoim zdaniem, do Twojego rozwoju zawodowego, takie jak:

• zewnętrzne kursy, seminaria i warsztaty
  • szkoły letnie
  • pobyty badawcze / staże
  • konferencje
  • zespoły badawcze

Działania te mogą być częściowo lub w całości finansowane przez Szkołę Doktorską lub z grantu badawczego, który pomożemy Ci uzyskać.

Kwalifikacje do pracy pozaakademickiej

Badania i raporty pokazują, że umiejętności i kompetencje zawodowe, które zdobędziesz podczas kształcenia w Szkole Doktorskiej i które są poszukiwane przez wielu pracodawców pozaakademickich, obejmują m. in.:

• umiejętności analityczne
  • rozwiązywanie problemów
  • innowacyjne myślenie
  • umiejętność uczenia się
  • gromadzenie danych / informacji
  • zdolność do adaptacji
  • zdolność do pracy pod presją
  • planowanie i zarządzanie czasem
  • zarządzanie projektami
  • tworzenie sieci kontaktów i praca zespołowa