Jadwiga Prażak

Doktorantka II roku Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie językoznawstwo, mgr fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Logopedia oraz Studium Pedagogicznego Politechniki Krakowskiej. Posiada Międzynarodowy Certyfikat terapeuty koncepcji NDT-Bobath i PNF oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z grupy ryzyka. Prowadzi badania przesiewowe niemowląt, dzieci i młodzieży, terapię rozwojową od urodzenia do dojrzałości i później. Współpracuje z Katedrą Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prowadzi wykłady interdyscyplinarne łącząc doświadczenie fizjoterapeuty oraz logopedy. Na co dzień pracuje w Centrum Medycznym „Ortotop”, Poradni Rehabilitacji dzieci i niemowląt NZOZ Kraków-Południe, a także prowadzi własną działalność fizjoterapeutyczną „Terapika, Fizjoterapia dzieci i dorosłych” Członek Zespołu Tematycznego do spraw Jakości i Monitorowania Procesu Fizjoterapii przy Krajowej Izbie Fizjoterapii (KIF) oraz Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Zajmuje się problemami zaburzeń traktu ustno-twarzowego i dużej motoryki .Poszukuje odpowiedzi na pytania badawcze łączące obydwie dyscypliny, aby efektywniej wspierać proces terapeutyczny u jak najmłodszych pacjentów.