Milana Ospanova

Doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na specjalizacji pedagogika. Absolwentka pedagogiki społecznej i samoświadomośći na  Karagandyjskim Uniwersytecie im. E.A. Bukietowa (Kazachstan). Stypendystka NAWA programu wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej.

W ramach swojego dotychczasowego doświadczenia badawczego, opublikowała artykuły w czasopismach naukowych dotyczących zapobiegania destrukcyjnym zachowaniom uczniów oraz problemów współczesnej pedeutologii. Przedmiotem przyszłej rozprawy doktorskiej są kompetencje nauczycieli do pracy z uczniem przejawiający zachowania destrukcyjne (na przykładzie Polski i Kazachstanu).