Ngenge Ransom Tanyu

Ransom Tanyu Ngenge

Dyscyplina: Nauki o Polityce i Administracji Tytuł projektu: „Polityki wykształcenia wyższego w Afryce i Agenda 2063: studium przypadku dla państw CEMAC” Promotor: prof. dr Joanna Bar Rozprawa doktorska Pana Tanyu koncentruje się na politykach edukacyjnych w państwach CEMAC oraz ich zmianach, które mają uwzględnić założenia planu Agenda 2063, aby sprostać wymaganiom XXI wieku. Temat ten, który do tej pory nie stanowił przedmiotu analizy naukowej w Polsce, jak również na arenie międzynarodowej, został oceniony jako innowacyjny. Pan Tanyu ukończy studia magisterskie w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem Międzynarodowym [International Security Management] w Berlin School of Economics and Law nie później niż w marcu 2022 r. Posiada on tytuł MPhil. w zakresie Administracji Publicznej University of Bergen, Norwegia i tytuł licencjata Nauk Politycznych ze specjalizacją dodatkową w zakresie historii University of Buea, Kamerun. Jego badania koncentrują się na politykach kryzysów środowiskowych, polityce publicznej, studiach w ramach wykształcenia wyższego, politykach etnicznych, nacjonalizmie i migracji. Posiada pasję do nauki i przewiduje kontynent afrykański, na którym dostęp do wiedzy nie stanowi już przeszkody. Więcej informacji o projekcie Pana Tanyu: „Africa Online & Publications Library” [Afryka Online i Biblioteka Publikacji] można znaleźć na stronie www.africaopl.org.