Procedura egzaminu kierunkowego w Szkole Doktorskiej

Zarządzenia i przepisy
  • Doktorant składa wniosek do odpowiedniej Rady Dyscypliny z informacją o gotowości do przystąpienia do egzaminu kierunkowego w pierwszym miesiącu danego semestru.
  • Do wniosku dołącza autoreferat naukowy, temat oraz informacje o stanie zaawansowania dysertacji, zakres egzaminu kierunkowego – w przypadku, gdy jest to przewidziane w wymogach egzaminu kierunkowego.
  • Rada Dyscypliny w ciągu miesiąca od złożenia wniosku doktoranta powołuje Komisję Egzaminacyjną, w skład której wchodzi przewodniczący RD lub jego zastępca, promotor/ promotorzy, promotor pomocniczy (jeśli jest powołany) oraz trzech członków posiadających stopień dr hab. lub prof. w dyscyplinie/dyscyplinach, w której jest przygotowywana rozprawa.
  • Komisja Egzaminacyjna wyznacza oraz informuje doktoranta o terminie egzaminu.
  • Komisja Egzaminacyjna sporządza protokół z egzaminu kierunkowego wraz z uzasadnieniem, który przekazuje do Biura Szkoły Doktorskiej.

Dyrektor Szkoły Doktorskiej
dr hab. Władysław Kolasa, prof. UKEN