Justyna Wrona

Jestem doktorantką językoznawstwa. Ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie. Tytuł licencjata pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej uzyskałam w 2016 roku, a dwa lata później obroniłam tytuł magistra pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W 2019 roku zdobyłam tytuł licencjata logopedii ze specjalnością nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego, zaś w 2020 uzyskałam tytuł magistra logopedii. Obecnie pracuję jako lektorka języka polskiego jako obcego (m. in. w Centrum Nauczania Języka Polskiego Jako Obcego przy Instytucie Filologii Polskiej UP). Biorę także udział w różnych projektach promujących język polski jako obcy i nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego/języka edukacji szkolnej. Moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół takich zagadnień jak: dwujęzyczność, akwizycja języka, nauczanie języka polskiego jako języka edukacji szkolnej, nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego. Znajdują one wyraz w problematyce mojego doktoratu dotyczącego rozwijania kompetencji językowych dzieci z doświadczeniem migracji uczących się języka polskiego jako języka drugiego.